Statant namą pagrindiniai namo elementai: pamatai, sienos, stogas yra patys svarbiausi, sąlygojantys namo tvirtumą bei šilumos efektyvumą. Šių trijų esminių namo dalių dažnai neįmanoma pakeisti, todėl labai svarbus momentas tinkamas statybinių medžiagų pasirinkimas. Kokiais kriterijais vartotojui vadovautis renkantis statybines medžiagas namo statybai?

Pamatai, grindys, sienos, stogas ir langai yra pagrindinės namo dalys sudarančios pastato apvalkalą.

Jie yra parenkami projekto rengimo metu derinant tarpusavyje labai daug pačių įvairiausių faktorių:

–          statytojo pageidavimus,

–          architektūrinius bei konstrukcinius sprendinius,

–          energinius reikalavimus pastatui,

–          konstrukcijų ir medžiagų technines sąvybes ir kainą,

–          statybos laiką ir vietą,

–          bei daug kitų kriterijų.

Pastato statybai naudojamos medžiagos turi  būti sertifikuotos Lietuvoje ir turėti atitikties deklaracijas bei technines specifikacijas.

Kiekvienas pastatas ir vieta, kur jis yra statomas yra unikalūs, todėl , kad teisingai pasirinkti medžiagas ir gaminius namo statybai, svarbu suvokti jų  įtaką pastatui.  Projektuojant Pasyvius namus tokią įtaką suvokti  padeda  programa Pasyvaus namo planavimo paketas PHPP.  Tiesą pasakius, ją jau kuris laikas naudojame ir ne Pasyvių namų modeliavimui.  Programos PHPP pagalba sukuriamas skaitmeninis pastato modelis, ko pasekoje jau anksyvoje stadijoje galima įvertinti pasirinktų konstrukcijų, gaminių, bei  atskirų  medžiagų įtaką metiniam pastato šildymui skirtos energijos suvartojimui.  Jos pagalba atliekant modeliavimą, galima suprasti, kokio storio ir kokią medžiagą geriausia naudoti Jūsų namo sienų, grindų ir stogo konstrukcijai, bei jų apšiltinimui.