SILIKATINAI ARKO BLOKELIAI

ARKO - LOGO

Pirmojo Lietuvoje Pasyvaus vienbučio gyvenamojo namo sienų mūras pastatytas iš ARKO M24 blokelių.

Blokelių pasirinkimas Lietuvoje didelis: vieni labai šilti, kiti – ekologiški, treti – stiprūs ir tt. Buvo apie ką pagalvoti.

Svarbiausios ARKO 24  blokelių pasirinkimą nulėmusios savybės buvo šios:

  • Šiluminė talpa;
  • Šilumos laidumas;
  • Vandens įgeriamumas;
  • Tvirtumas;
  • Gaisrinis pavojingumas;
  • Ekologiškumas;
  • Garso izoliacija;
  • Ilgaamžiškumas;

Renkantis sienų konstrukcines medžiagas svarbu suvokti kaip funkcionuos Jūsų pastatas. Gyvenamiesiems namams, kuriuose nuolatos gyvenama, sienų laikančiai konstrukcijai labiausiai tinka didelę šiluminę talpą turinčios medžiagos, kurių tankis 1100 ÷ 1500 kg/m3. Tai yra labai svarbu, nes didelės sienų masės konstrukcija yra inertiška ir užtikrina pastovesnį klimatą esant temperatūriniams svyravymams. Toks namas žiemą lėčiau atvėsta, o vasarą – lėčiau sušyla.

Arko M24 blokelius konstrukciniu požiūriu pasirinkome dėl didelio blokelių stiprio ir tikslių matmenų. Blokelių mūro eilių aukštis 200mm, todėl lengviau suderinti angų altitudes. Blokelių plotis ir aukštis puikiai suderinamas su dauguma gamyklinių sąramų ir dėl didelio blokelių tankio, po sąramomis nereikia betonuoti atraminių padėklų. Mūrijant kampus gauname kokybišką mūro perrišimą, nes blokelių ilgis 340mm. Blokelius mūrijant klijais sumažėja rišamosio medžiagos išeiga ir gerėja sienos šiluminės savybės dėl plonos siūlės. Sienoms armuoti tinka „murfor“ tipo armatūra, kai mūrijama plonasluoksne siūle klijais.

340 mm ARKo bloko ilgis užtikrina reikalaujamą ne mažesnį kaip 8 cm (0,4 bloko aukščio) persirišimą tarp mūro eilių, mūrijant iš sveikų blokų. Dėl šių savybių ir didelio blokų stiprio kampų ir sienų nebūtina armuoti kas privaloma dirbanr su kitais blokais.

Taip pat sienai iš ARKO blokų nebūtinas gelžbetonio žiedas prieš dedant gelžbetonines perdangas ar remiant stogą. Ženkliai sumažėja darbo sąnaudos ir sutaupoma laiko (klojiniai armatūra, monolitas)

Tikslūs blokų matmenys leidžia tinkuoti vidines sienas plonu gipsinio tinko sluoksniu.

Be to siena iš ARKO blokų yra viena iš ekologiškiausių – blokų gamybai naudojama tik kalkės, smėlis ir vanduo, nenaudojant jokių cheminių priedų.

Dėl didelio blokų tankio ARKO siena labai gerai izoliuoja oru sklindantį garsą – triukšmą (M24-56 dB)

Tokia siena pasižymi didžiausia šilumine inercija – stabilizuoja temperatūros svyravimus vidaus patalpose.

Čia galite peržiūrėti šių blokų eksplotacinių savybių deklaraciją.